Opublikowany 6 maja, 2020 | Kategoria: Dygestoria i wyciągi

Dygestoria, Wyciągi stacjonarne

Dygestoria muszą być nie tylko odpowiednio zaprojektowane pod kątem miejsca i aplikacji, ale również muszą być odpowiednio zintegrowane z mechanicznymi systemami zapewniającymi odprowadzenie powietrza z Dygestorium, aby działały prawidłowo i zapewniło odpowiednie środowisko testowe i bezpieczeństwo dla personelu.

Rutynowe testy zapewniają, że Dygestoria, Wyciągi stacjonarne, Wyciągi ramieniowe, Okapy laminarne działają zgodnie z parametrami i zastosowaniem .

Dygestorium lub wyciąg, które nie działa prawidłowo, stanowi zagrożenie dla osób pracujących w strefie urządzenia a także dla reszty personelu laboratoryjnego.

Podstawowe dygestorium chemiczne to po prostu zamknięta strefa badań, która zapewnia przestrzeń roboczą do przeprowadzenia badań i nieumożliwiania wydostanie się powietrza ze strefy roboczej. Choć Dygestoria to po prostu prosta skrzynia z podłączonym wyciągiem powietrza, to są tak zaprojektowane, aby odpowiednio zarządzać przepływem powietrza.

Dzisiejsze Dygestoria są również zaprojektowane tak aby oszczędzać energię, aby obniżyć koszty użytkowania i zabezpieczyć środowisko przed zanieczyszczeniem. Nowe generacje Dygestoriów oszczędzające energię zadowalają się mniejszą ilością powietrza, co przy niewłaściwym sposobie pracy lub nieterminowych pracach testowych i konserwacji może skutkować zatrzymaniem aerozoli i oparów wewnątrz dygestorium.