Usługi

Dygestoria laboratoryjne

Oferujemy pełen zakres sprawdzeń, walidacji i napraw dygestoriów.
Zgodnie z normą PN-EN 14175 – Procedura IQ i OQ.

Serwis dygestoriów laboratoryjnych

DLACZEGO MIAŁBYM TESTOWAĆ MOJE WYCIĄGI?

Rutynowe przeglądy pozwalają na weryfikację wydajności Twoich urządzeń na przestrzeni okresu użytkowania. Warto regularnie poddawać dygestorium laboratoryjne testom, gdyż daje to możliwość diagnozowania i śledzenia zmian lub problemów związanych z HVAC. Dokonujemy przeglądów wszystkich typów dygestoriów – od małych wyciągów, aż po urządzenia o dużych gabarytach. Dzięki przeprowadzaniu regularnych testów możesz skutecznie ograniczyć zużycie energii, a także obniżyć koszty i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania Twojego laboratorium.

Kwalifikacje dygestoriów

Dygestoria odpowiadają za bezpieczeństwo laborantów, dlatego tak ważne jest, aby zapewniały bezawaryjną pracę. Muszą więc spełniać ustalone prawem normy, zgodność z którymi sprawdzamy podczas kwalifikacji. Posiadamy uprawnienia do weryfikowania, czy spełnione zostały wymagania określone w normie PN-EN 14175 – polskim odpowiedniku warunków stawianych przez Unię Europejską. Zajmujemy się procedurami kwalifikacji dygestoriów IQ i OQ. Kwalifikacja instalacyjna (IQ) pozwala sprawdzić i potwierdzić, że zainstalowane lub zmodyfikowane w ostatnim czasie urządzenia są zgodne z zatwierdzonym projektem, wytycznymi producenta oraz odpowiadają przeznaczeniu, z którym użytkownik zamierza je wykorzystywać. Przeprowadzamy również kwalifikacje operacyjne (OQ), czyli udokumentowane potwierdzenie, że zmodyfikowane lub zainstalowane urządzenia na każdym etapie działają w 100% poprawnie.

Oferujemy przeglądy dygestoriów, na które składają się szczegółowe pomiary i rejestracje. Przeprowadzamy m.in. pomiary przepływu powietrza (zgodnie z normą PN-EN 14175), szczelności, działania instalacji elektrycznej, a także oświetlenia strefy roboczej. Kwalifikacje dygestoriów to nie tylko spełnienie norm, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom laboratorium podczas pracy z odczynnikami chemicznymi o różnym stopniu bezpieczeństwa biologicznego.

Skontaktuj się z nami

Jeśli chcesz zadać pytanie, chcesz zamówić usługę serwisową, lub może potrzebujesz wsparcia i porady. Prześlij nam swoje dane kontaktowe.

Skontaktujemy się z Tobą, tak szybko jak to możliwe.

Kontakt

    Translate »